O mne

Narodil som sa 14. marca 1978 a vyrástol v Tepličke nad Váhom. Od detstva som sa zaujímal o hudbu a sníval o kariére speváka. Moji rovesníci sa hrávali vonku, ja som sedel doma a počúval rádio. Analyzoval hudbu, robil si poznámky a vlastné texty na pesničky, ktorým som nerozumel.

Prvá pieseň

Prvú pieseň Stačí malý úsmev som zložil, keď som mal dvanásť a spolu so sestrou Giťou sme ju nahrali na magnetofón. V sedemnástich som založil moju prvú kapelu On the way (1996) Naša pieseň Come and see sa dostala do rotácie v Žilinskom rádiu a dokonca vyhrala hitparádu! Hrali sme po regionálnych kluboch, ale rozpadli sme sa skôr, než si nás stihol všimnúť niekto z vydavateľstva.

Chlapčenská skupina

Podobne to bolo aj s chlapčenskou skupinou R.A.Y.S. (1999) v ktorej som bol hlavným spevákom. Nahrávacie spoločnosti o nás neprejavili záujem a tak som odišiel som do Izraela, aby som si zarobil peniaze na kvalitného producenta. V Tel Avive som robil kadečo. Začínal som na farme, neskôr som umýval riad v kuchyni, či upratoval byty. Zahral som si aj v Oskarom ocenenom filme What a wonderful place a nahrával nové demá v štúdiu hitmakera Gerryho Wlodawskeho.

Prvá platinová platňa

Po štyroch rokoch za hranicami som sa vrátil na Slovensko, skúsiť šťastie v šou Slovensko hľadá Superstar (2004) a  skončil som šiesty. Spolu s ďalšími finalistami sme nahrali najpredávanejší slovenský singel Kým vieš snívať a ja som dostal vytúženú ponuku od vydavateľstva na nahratie albumu. Vrátil som sa do Izraela, kde vzniklo CD Exoterika (2005) za ktoré som získal svoju prvú platinovú platňu. Prelomový rádiový hit som nahral koncom roka 2007 – Tlakovú níž. Môj druhý sólový album Tlaková níž priniesol aj ďalšie hity: Obyčajný,  Spadla z oblakov či Na dne mora. Ďalší, v poradí tretí album Tráva musí rásť (2010) sa stal najsinglovejším albumom na Slovensku. Najúspešnejším singlom sa stal Čierny dážď, na vrchole najhranejších slovenských skladieb roku 2010 bol tri týždne.

Prvý album pre deti

Zmluvy s vydavateľstvom EMI sme ukončili vydaním výberovky Všetko najlepšie (2012) Vtedy som sa už začal presadzovať aj ako autor piesní pre iných interpretov. Dominike Mirgovej som napísal prelomový singel Nová a založil som vydavateľstvo Galgan Music, v ktorom sme jej vydali dva albumy. V roku 2013 som na podnet kamarátky Ivetky Vepy napísal prvú pesničku pre deti, volala sa Veselé zúbky. Po nej prišli ďalšie motivačné pesničky pre deti a vznikol projekt pre (ne)poslušné deti.  V roku 2014 som vydal prvý album pre deti „Pesničky pre (ne)poslušné deti“ a zároveň aj môj piaty album #5. Na Vianoce 2016 som si spravil radosť albumom „Tešíme sa na Ježiška“, za ktorý som vďaka mojim fanúšikom dostal štvornásobnú platinovú platňu. V roku 2020 vyšla motivačná kniha rozhovorov s Monikou Macháčkovou „Sny sa plnia“ ktorú sme spolu napísali počas pandémie.

Do dnešnej doby som vydal už šesť „dospeláckych“ albumov, päť albumov pre rodiny s deťmi a dva vianočné  tituly.

Vo voľnom čase zbieram platne, dávam dokopy diskografie obľúbených interprétov, chovám húsenice, venujem sa sebarozvoju a trávim čas s mojimi blízkymi.

Robím to, čo som vždy chcel. Spievam, koncertujem, tvorím pod značkou svojho vlastného vydavateľstva. Ďakujem tomu hore, že mám stále múzu a taktiež môjmu tímu, ktorý je mojou druhou rodinou a v neposlednom rade fanúšikom, ktorí ma podporujú.